باتری ماشین شارژی چه انواعی دارد ؟ ( همه چیز درباره باتری ماشین شارژی)

,

باتری ماشین شارژی چه مدت طول می کشد تا شارژ شود؟

مدت زمان شارژ باتری ماشین سواری به ولتاژ آن بستگی دارد. وسایل نقلیه 6 ولتی، 12 ولتی و 24 ولتی معمولاً 10 ساعت برای اولین بار شارژ کامل نیاز دارند. پس از آن، شارژهای بعدی برای اسباب بازی های 6 ولت حدود 8 ساعت و ماشین های 12 ولت و 24 ولت 10 ساعت طول می کشد.

جدول زیر تخمینی از زمان شارژ یک باتری معمولی را ارائه می‌کند، که برنامه‌ریزی ماجراجویی‌های رانندگی کودک را برای والدین آسان‌تر می‌کند.

ولتاژ شارژ اولیه شارژهای معمولی
6 ولت 10 ساعت 8 ساعت
12 ولت 10 ساعت 10 ساعت
24 ولت 10 ساعت 10 ساعت

مدت زمان شارژ باتری 6 ولت چقدر است؟

زمان مورد نیاز برای شارژ 6 ولتی باطری خودرو با توجه به ظرفیت باتری، میزان دشارژ و جریان خروجی شارژر تعیین می‌شود. به طور معمول، یک باتری 6 ولتی که کاملاً تخلیه شده است، به حدود 10 ساعت برای شارژ کامل با استفاده از یک شارژر 6 ولتی که جریان خروجی 500 میلی آمپر دارد، نیاز دارد.

مدت زمان شارژ باتری 12 ولتی چقدر است؟

همانند یک باتری 6 ولتی، معمولاً حدود 10 ساعت طول می کشد تا باتری 12 ولتی خودرو با استفاده از یک شارژر استاندارد به طور کامل شارژ شود، در حالی که شارژرهای سریع ممکن است به زمان کمتری نیاز داشته باشند. برای جلوگیری از آسیب به باتری و کاهش طول عمر آن، مهم است که همیشه از شارژر مناسب برای اسباب بازی خود استفاده کنید.

مدت زمان شارژ باتری 24 ولتی چقدر است؟

به طور کلی، 10 ساعت طول می کشد تا یک باتری خالی 24 ولتی ماشین سواری شارژ شود، اگرچه شایان ذکر است که برخی از مدل های بزرگتر که دارای ویژگی های با مشخصات بالا هستند، مانند سیستم MP4، ممکن است کمی بیشتر نیاز داشته باشند.

بخش دوم

معمولا باتری ها چند ساعت مداوم کار می‌کنند؟

زمان کار باتری ماشین شارژی بچه ها به اندازه و سن باتری بستگی دارد، به طور کلی یک باتری کاملا شارژ شده می تواند از 45 دقیقه تا چند ساعت دوام بیاورد.

جدول زیر مدت زمان کلی باتری را بر اساس ولتاژ نشان می دهد.

ولتاژ عمر باتری
6 ولت 45 دقیقه – 1 ساعت
12 ولت 1 ساعت
24 ولت 12 ساعت

شارژ 6 ولت با باتری چقدر دوام می آورد؟

در یک سطح صاف و خشک، یک ماشین شارژی معمولی 6 ولتی می تواند تقریباً 45 دقیقه تا یک ساعت قبل از نیاز به شارژ مجدد دوام بیاورد. اگر کوچولوی شما در مسیرهای چالش برانگیزتری رانندگی کند، این طول عمر ممکن است کاهش یابد.

شارژ 12 ولتی با باتری چقدر دوام می آورد؟

طول عمر متوسط ​​یک باتری ماشین شارژی 12 ولتی حدود یک ساعت استفاده مداوم است. عامل اولیه ای که طول عمر آن را تعیین می کند ظرفیت باتری است، با باتری های با ظرفیت بالاتر عمر طولانی تری نسبت به همتایان کم ظرفیت خود دارند. علاوه بر ظرفیت، وزن سوارکار، زمین و سرعت ماشین، همگی می توانند بر عمر باتری تأثیر بگذارند. برای افزایش طول عمر باتری، بهتر است به طور متناوب به آن استراحت بدهید و به طور دوره ای آن را شارژ کنید.

شارژ باتری 24 ولتی چقدر دوام می آورد؟

به طور کلی، باتری ماشین سواری 24 ولتی بین یک تا دو ساعت استفاده مداوم دوام می آورد. وزن سوارکار و زمین نیز بر طول عمر باتری تأثیر می‌گذارد، راننده سنگین‌تر یا زمین ناهموارتر باعث می‌شوند باتری سریع‌تر تخلیه شود. علاوه بر این، رانندگی با سرعت‌های بالاتر انرژی بیشتری مصرف می‌کند و باتری را سریع‌تر خالی می‌کند .

باتری ماشین شارژی

باتری ماشین شارژی

نحوه شارژ باتری ماشین شارژی کودک

باتری های قابل شارژی که در وسایل نقلیه سواری یافت می شوند، باتری های سرب اسیدی هستند . آنها از دو بخش تشکیل شده اند: یک الکترود منفی (آند) و یک الکترود مثبت (کاتد). هر دو الکترود حاوی مواد شیمیایی به نام الکترولیت هستند که در آن مولکول های آب جریان الکتریکی را هدایت می کنند.

هنگامی که جریان به باتری و الکترولیت وارد می شود، الکترون ها از آند خارج می شوند و یک واکنش شیمیایی ایجاد می کنند که یون های هیدروژن (H+) و گاز اکسیژن (O2) تولید می کند. این گازها در داخل باتری حباب ایجاد می کنند.

با رشد این حباب ها، حجم باتری کاهش می یابد. در نهایت، هوای داخل باتری آنقدر رقیق می شود که از تشکیل حباب های اضافی پشتیبانی نمی کند. در این مرحله باتری کاملا شارژ می شود .

قسمت چهارم

چگونه ماشین خود را سریعتر شارژ کنیم

چندین راه برای شارژ سریعتر ماشین شارژی کودک وجود دارد:

  • از شارژر سریع استفاده کنید: برخی از ماشین های شارژی دارای گزینه های شارژ سریع هستند تا بتوانید خودرو را در زمان کوتاه تری شارژ کنید.
  • هنگامی که از ماشین شارژی استفاده نمی کنید، خودرو را شارژ کنید: زمانی که از ماشین استفاده نمی کنید، کارآمدتر است، زیرا ماشین هنگام شارژ شدن از باتری انرژی نمی گیرد .

وقتی باتری را بیش از حد شارژ می کنید چه اتفاقی می افتد؟

امکان شارژ بیش از حد باتری وجود دارد. شارژ بیش از حد ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که باتری برای مدت طولانی بیشتر از زمان شارژ کامل به شارژر متصل بماند.

این می تواند باعث آسیب به باتری و کاهش طول عمر کلی آن شود. نظارت بر فرآیند شارژ و جدا کردن باتری از شارژر پس از شارژ کامل برای جلوگیری از شارژ بیش از حد ضروری است. در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند وسیله نقلیه شارژی فرزندتان را ایمن شارژ کنید:

  • شارژر را به دور از شلوغی به پریز برق وصل کنید تا از خطر زیرپا ماندن سیم جلوگیری کنید.
  • قبل از استفاده، شارژر را از نظر ترک، فرورفتگی و نشتی بررسی کنید، زیرا شارژرهای خراب می توانند باعث آتش سوزی شوند.
  • به جای شارژ کردن شبانه بدون کنترل زمان ماندن در شارژ، ماشین شارژی را در طول روز به برق بزنید. سپس، یک تایمر را به عنوان یادآوری تنظیم کنید تا پس از گذشت زمان شارژ معمولی، شارژر را جدا کنید.

اگر باتری ماشین یا موتور شارژی را برای مدت طولانی شارژ نکنید چه اتفاقی می افتد؟

اگر باتری را برای مدت طولانی شارژ نکنید، ممکن است به سلول های آن آسیب دائمی وارد شود و در نتیجه ظرفیت آن کاهش یافته و طول عمر کمتری خواهد داشت. علاوه بر این، ممکن است باعث سولفاته شدن شود، یعنی زمانی که کریستال های سولفات روی صفحات باتری انباشته می شوند، ظرفیت نگهداری شارژ آن را محدود می کند و عملکرد و طول عمر آن را کاهش می دهد.

بنابراین، توصیه می شود باتری ماشین یا موتور شارژی را به طور منظم شارژ کنید، به خصوص زمانی که برای مدت طولانی از آن استفاده نمی کنید. اگر نیاز دارید آن را برای مدت طولانی نگهداری کنید، مطمئن شوید که کاملا شارژ شده و در جای خشک و خنک نگهداری شود تا طول عمر آن به حداکثر برسد .

چگونه بفهمیم باتری در حال شارژ شدن است؟

برای تعیین اینکه باتری در حال شارژ شدن است، آن را به شارژر وصل کرده و شارژر را به پریز برق وصل کنید. به دنبال چراغ یا نشانگر LED روی شارژر باشید. معمولاً وقتی باتری در حال شارژ شدن است قرمز و هنگامی که باتری کاملاً شارژ می شود سبز می شود.

اجازه دهید باتری برای مدت زمان توصیه شده در دستورالعمل شارژ شود، سپس نشانگر را دوباره بررسی کنید. اگر سبز باشد، باتری شارژ می شود و می توانید آن را از شارژر جدا کنید. اگر هنوز قرمز است، به شارژ کردن ادامه دهید تا سبز شود .

برای شارژ ماشین کودک از چه شارژری باید استفاده کرد؟

استفاده از شارژر ارائه شده به همراه ماشین سواری کودکان شما مهم است. استفاده از یک شارژر متفاوت می تواند به توانایی باتری برای نگه داشتن شارژ آسیب برساند.

اگر نیاز به خرید باتری جایگزین دارید، مهم است که مطمئن شوید شارژر برای ولتاژ و آمپر مناسب ماشین یا موتور شارژی شما طراحی شده است، زیرا استفاده از شارژر اشتباه می تواند به باتری یا سیستم الکتریکی خودرو آسیب برساند .

نحوه تعویض باتری ماشین کودکان

آیا باتری فعلی شما از کار افتاده است؟ یا آیا فرزند شما به دنبال ارتقاء ماشین شارژی 12 ولتی به 24 ولت است؟ به هر دلیلی، این مراحل ساده را برای نصب باتری جایگزین دنبال کنید:

  • قبل از خرید بررسی کنید که آیا اندازه و مارک باتری جایگزین برای وسیله نقلیه کودک شما مناسب است یا خیر.
  • از یک پیچ گوشتی برای برداشتن بست باتری استفاده کنید و از سیم کشی موجود عکس بگیرید تا یادآوری کنید که همه چیز کجا می رود.
  • باتری قدیمی را بیرون بیاورید (مراقب باشید از وسایل فلزی استفاده نکنید!)، باتری جدید را وارد کنید و پایانه ها و دوشاخه ها را وصل کنید.
  • دور انداختن باتری های شکسته همراه با زباله های معمولی می تواند به محیط زیست آسیب برساند. در عوض، آنها را تحویل تعمیرگاه تخصصی ماشین شارژی بچه های آفتاب بدهید !

ماشین شارژی کودکان از چه نوع باتری استفاده می کند؟

باتری های سرب اسید رایج ترین نوع باتری مورد استفاده در ماشین های شارژی بچه ها هستند. آنها قابل شارژ هستند و می توانند برای چندین ساعت استفاده قبل از نیاز به شارژ دوام بیاورند. برخی از مدل‌های جدیدتر ممکن است از باتری‌های لیتیوم یونی استفاده کنند که سبک‌تر هستند و عمر طولانی‌تری دارند اما گران‌تر از باتری‌های سرب اسید هستند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها