فرمان ماشین شارژی را چطور تعمیر کنم؟

,

فرمان ماشین شارژی ها مستعد مشکلات فراوانی هستند، که لذت سواری را برای کودک شما کاهش می دهد. خبر خوب این است که این مشکل را می توان با یک تعمیر ساده که نیازی به خرید یک وسیله کاملاً جدید ندارد، برطرف کرد.

فرآیند تعمیر/عیب یابی شامل برداشتن دو چرخ جلو و چرخاندن وسیله نقلیه برای دسترسی به مجموعه فرمان است. همچنین این احتمال وجود دارد که مشکل فقط به میله فرمان در زیر چرخ محدود شود، همانطور که در جزئیات بیشتر در زیر توضیح داده شده است.

 

نحوه تعمیر فرمان ماشین شارژی

اگر متوجه مشکلی در فرمان ماشین شارژی شدید، لازم نیست برای بچه‌هایتان یک وسیله جدید بخرید. تعمیر فرمان یک تعمیر ساده است که می تواند در زمان کوتاهی در خانه انجام شود. فقط باید بدانید که چه ابزارهایی را در اختیار داشته باشید و چگونه این مشکل رایج را عیب یابی کنید.

در بخش های زیر، نحوه تعمیر اتصال فرمان یک ماشین شارژی را خواهید آموخت. همچنین یاد خواهید گرفت که چه کاری می توانید انجام دهید تا سواری خود را بادوام تر کنید تا از انجام تعمیرات مکرر خودداری کنید.

آیا می دانید که چرخ ها ممکن است خارج از تراز شوند؟

اگر متوجه شدید که یکی یا هر دو چرخ از تراز خارج شده اند یا به سمت بیرون خم شده اند، ممکن است اتصال فرمان آسیب ببیند.

چند قسمت مختلف برای جستجوی علائم آسیب وجود دارد که در زیر مشاهده می شود:

  • میله پلاستیکی/فلزی : یک میله در محور جلو هر دو چرخ را به هم متصل می کند.
  • براکت پلاستیکی : چرخ ها را به اتصال فرمان متصل می کند

 

 • براکت ها به میله فلزی پرچ می شوند.

برای دارندگان ماشین شارژی اصلاً غیرعادی نیست که مجبور به انجام این تعمیر شوند. می توانید قطعات تعویضی را به صورت آنلاین با قیمتی مقرون به صرفه از همین سایت تعمیرگاه تخصصی ماشین شارژی بچه های آفتاب پیدا کنید. فقط مطمئن شوید که قطعه ای را پیدا کرده اید که به طور خاص برای مدل شما طراحی شده باشد.

چرخ های ماشین شارژی را باز کنید!

برای دسترسی به اتصال فرمان، باید چرخ ها را باز کنید. در بسیاری از وسایل نقلیه با چرخ برقی، از طریق یک بوش و یک واشر به محور جلو متصل می شود. در قسمت بیرونی چرخ، یک کلاهک وجود دارد که باید برداشته شود، همانطور که در زیر توضیح داده شده است.

 

  1. از پیچ گوشتی برای برداشتن درپوش چرخ استفاده کنید . شما باید بتوانید این کار را با درآوردن درایور مهره زیر درپوش انجام دهید.
  2. چرخ را می توان با سنجاق چوبی در جای خود نگه داشت.
  3. همین مراحل را با چرخ دیگر تکرار کنید.

اگر چرخ جلویی از تراز خارج شده باشد، احتمال آسیب دیدن چرخ و فرمان وجود دارد. اگر چرخ خراشیده شده باشد، پیدا کردن قطعات جایگزین نباید چالش برانگیز باشد. به عنوان مثال، لاستیک جلوی جایگزین برای هر نوع ماشین شارژی در فروشگاه ما (اینجا بزن) قابل تهیه است. برای جلوگیری از عدم تعادل ناشی از فرسودگی قطعات، توصیه می شود هر دو لاستیک جلو را تعویض کنید.

فرمان ماشین شارژی

فرمان ماشین شارژی

اتصال محور جلو فرمان ماشین شارژی را بردارید

مرحله بعدی این است که اتصال فرمان را از قاب خودرو جدا کنید. اتصال باید به قاب در دو طرف وسیله نقلیه و در مرکز وصل شود، جایی که به میله فرمان نیز متصل می شود.

  • ممکن است برای برداشتن پیچ های اتصال دهنده به قاب به یک مته شارژی نیاز داشته باشید .
  • ممکن است برای برداشتن برخی از قسمت های مجموعه نیاز به چکش باشد.

اتصال فرمان را برای علائم آسیب بررسی کنید. خبر خوب این است که پیدا کردن یک قطعه جایگزین به صورت آنلاین باید آسان باشد .

نحوه تعمیر میله فرمان آسیب دیده

همچنین این احتمال وجود دارد که میله فرمان ماشین شارژی آسیب ببیند. این میله فلزی است که فرمان را به اتصال فرمان در محور جلو متصل می کند. این میله می تواند خم یا فرو رفته و هدایت صحیح خودرو را دشوار یا غیرممکن کند.

 

  1. مطمئن شوید که یک پیچ گوشتی و یک جفت انبردست دارید.
  2. قبل از قرار دادن خودرو در کنار آن، ابتدا فرمان را بردارید.
  3. ستون فرمان قدیمی را از اتصال فرمان جدا کرده و به اتصال ستون فرمان جدید ادامه دهید.

 

ساخت یک مونتاژ پیوندی بادوام تر (اختیاری)

اگر اعتماد به نفس و ابزار لازم برای انجام این کار را دارید، ممکن است مجموعه فرمان را در خانه با قطعاتی مهندسی کنید که دوام بیشتری نسبت به قطعات جایگزین کارخانه دارند، که اغلب از پلاستیک ساخته شده اند.

برای جایگزینی براکت‌های پلاستیکی با جایگزین‌های فلزی، به یک صفحه آلومینیومی ، یک آسیاب زاویه‌ای، ابزار اندازه‌گیری و یک مته نیاز دارید ، که باید بیشتر دوام بیاورد و بتواند در بازی‌های خشن زنده بماند.

 

نتیجه نهایی

مشکلات فرمان ماشین شارژی غیرعادی نیست. اینها را می توان به راحتی در خانه تعمیر کرد، البته تا زمانی که به قطعات جایگزین دسترسی داشته باشید. حتی اگر تهیه قطعات جایگزین برای مدل شما آسان نباشد، ممکن است بتوانید تعمیر خود را با مقداری آلومینیوم گیج 12 و کمی مهندسی خانه انجام دهید.

ولی راحتترین راه که با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن فرمان ماشین شارژی کودک دلبند شما را تعمیر میکند ، استفاده از متخصصین تعمیرگاه ماشین شارژی بچه های آفتاب است.

برای دسترسی به متخصصین ما کافیست روی دکمه تماس فوری یا اینجا ضربه بزنید و تماس بگیرید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها