چرا ماشین شارژی حرکت نمی کند؟

ماشین شارژی کودکان اسباب بازی های فوق العاده ای است که هدایایی عالی برای کودکان می سازد. در حالی که این اسباب‌بازی‌ها ساعت‌ها سرگرمی در فضای باز فراهم می‌کنند، اما مستعد خراب شدن هستند، مخصوصاً زمانی که به طور منظم استفاده شوند. پس از مدتی، ممکن است متوجه شوید که ماشین شارژی بچه شما در حین، قبل یا بعد از بازی از حرکت به جلو می کند. چگونه می توانید این را حل کنید؟

با آزمایش باتری در اتومبیلی که حرکت نمی‌کند، آزمایش کنید. اگر کل خودرو کار نمی کند، احتمالاً باتری تخلیه شده یا نیاز به تعویض دارد. اگر باتری در شرایط خوبی باشد، ممکن است نیاز به تعمیر یا تعویض سوئیچ فوروارد داشته باشد. در نهایت، پدال ها را برای هر گونه مشکل بررسی کنید.

استفاده از ماشین شارژی

باتری ماشین شارژی را چک کنید

چه چیز دیگری کار نمی کند؟ این اولین سوالی است که همیشه باید از خود بپرسید. اگر ماشین شارژی حرکت نمی کند یا حتی روشن نمی شود، ممکن است با یک مشکل احتمالی باتری دست و پنجه نرم کنید. اگر رادیو، صداها یا هر عملکرد دیگری که با برق کار می کند کار نمی کند، احتمالاً با باتری بدی روبرو هستید.

باید باتری ماشین را شارژ کنید تا ببینید که آیا در ابتدا خالی بوده است یا نه. اگر باتری را شارژ می کنید اما هنوز نمی توانید موسیقی پخش کنید یا از هیچ یک از ویژگی های وابسته به باتری استفاده نمی کنید، زمان تعویض آن فرا رسیده است. اگر ماشین بچه‌ها طبق برنامه عمل می‌کند، مانند پخش موسیقی یا دنده عقب، باتری خوب است و باید به دنبال مشکلات دیگری باشید.

موتورها و کلیدهای جلو/عقب را بررسی کنید

همچنین باید سیم های سوئیچ و سوئیچ جلو را بررسی کنید تا ببینید آیا با سوئیچ های شکسته سروکار دارید یا خیر. به یاد داشته باشید قبل از شروع به خارج کردن قطعات از چرخ برق بچه خود، باتری را از برق بکشید و خارج کنید. وقتی صحبت از تعمیر ماشین سواری برای بچه ها می شود، این باید همیشه اولین قانون باشد. باتری را خارج کرده و در مکانی امن نگهداری کنید.

همچنین ممکن است سیم های سوئیچ جدا شده باشند، که در ماشین شارژی 12 ولتی آفرود رایج است. کابل ها را دوباره به سوئیچ وصل کنید و ماشین شارژی بچه ها را برای عملکرد صحیح تست کنید. شایان ذکر است که برای بررسی اتصال باید باتری را برگردانید.

اگر ماشین شارژی کودکتان هنوز کار نمی کند، کلیدهای جلو و عقب را عوض کنید. اگر خودرو پس از تعویض سوئیچ ها به جلو حرکت کند، سوئیچ جلو معیوب است و باید تعویض شود.

خوشبختانه، قطعات جایگزین ماشین شارژی به راحتی در این سایت در دسترس هستند. سوئیچ رو به جلو/عقب سواری روی خودروها تقریباً با همه ماشین‌های بچه‌گانه سازگار است و باید متناسب با اسباب‌بازی ماشین بچه‌ها باشد که روی آن کار می‌کنید. آن را با دقت نصب کنید و آن را آزمایش کنید تا بررسی کنید که آیا ماشین شارژی درست کار می کند یا خیر.

دریچه گاز یا سوئیچ پدال پایی ماشین شارژی را بررسی کنید

در ماشین شارژی، مشکلات سوئیچ دریچه گاز نیز معمول است. یک مولتی متر می تواند به شما کمک کند تعیین کنید که آیا سوئیچ کار می کند یا خیر. باید سوئیچ پدال را از برق بکشید و سعی کنید آن را با گیره کاغذ پرش کنید. اگر موتور پس از پرش اتصال روشن شود، به احتمال زیاد کلید نیاز به تعویض دارد.

کنتاکت های سوئیچ بین سیستم سیم کشی و پدال ممکن است زنگ زده یا آسیب ببینند. این می تواند ناشی از زنگ زدگی باشد که هنگام ورود آب به سوئیچ اتفاق می افتد. با برداشتن سوئیچ، می توانید بررسی کنید که آیا کانکتورها در وضعیت عالی کار می کنند یا خیر.

نکاتی برای نگهداری از ماشین شارژی کودکان

بعد از اینکه تمام مسایل رانندگی خود را در مورد مسائل مربوط به اتومبیل انجام دادید، حفظ اسباب بازی های ماشین شارژی خود برای اطمینان از طول عمر آن ضروری است. مراقبت از باتری، ذخیره سازی مناسب و تمیز کردن مناسب تا حد زیادی به تضمین طول عمر خودرو کمک می کند.

باتری ماشین را شارژ کنید

باتری معیوب باعث از کار افتادن ماشین می شود. در نتیجه، بسیار مهم است که باتری ماشین کودک خود را در وضعیت مناسبی نگه دارید. این بدان معناست که باتری قبل از استفاده باید کاملاً شارژ شود.

پس از خرید ماشین شارژی برای کودکان، باید باتری را حداقل 18 ساعت شارژ کنید. زمان شارژ برای شارژهای بعدی باید تقریباً 14 ساعت باشد، اما برای اطمینان، دفترچه راهنمای کاربر را دوباره بررسی کنید. حتی زمانی که از آن استفاده نمی کنید، مانند زمستان، باید باتری را به عنوان یک قانون کلی شارژ نگه دارید. این کار باعث دوام بیشتر باتری می شود.

چرخ قدرت را بررسی کنید

خودروهای سواری 12 ولتی به دلیل افزایش قدرت و تحرک، در نتیجه سایش و پارگی پیشرونده در معرض آسیب هستند. خوشبختانه، بازرسی های منظم به شما کمک می کند تا عمر ماشین بچه های خود را افزایش دهید. بازرسی منظم قطعات پلاستیکی به ویژه برای قطعات ترک خورده یا آسیب دیده را به یک تمرین تبدیل کنید.

همچنین باید پیچ ​​ها و پوشش های آنها را به طور منظم بررسی کنید. پیچ های شل شده را ببندید و قطعات شکسته را در اسرع وقت تعویض کنید. اگر در مورد توانایی خود برای انجام تعمیر یا تعویض کامل شک دارید، همیشه می توانید از تعمیرگاه ماشین شارژی بچه های آفتاب مشاوره تخصصی بگیرید. (اینجا بزن)

موتور شارژی بچه گانه

مکان رانندگی خود را تأیید کنید

در حالی که برخی از اتومبیل‌ها برای زمین‌های ناهموار مانند شن، ماسه یا خاک‌های سست ایده‌آل هستند، استفاده مکرر در این شرایط ممکن است مشکل‌ساز باشد. این به این دلیل است که گل، شن و ماسه به راحتی وارد موتورها و کلیدهای برق شده و باعث از کار افتادن آنها می شود.

اگر کودک شما مجبور است در زمین های صخره ای رانندگی کند، باید همیشه آماده باشید که ماشین را به آرامی اما به طور کامل بشویید. به خاطر داشته باشید که از استفاده از آب جاری خودداری کنید. یک حوله مرطوب می تواند این کار را انجام دهد، به خصوص اگر هر جزء را جداگانه تمیز کنید.

به یاد داشته باشید که حداکثر ظرفیت وزن را بررسی کنید

آیا می دانستید که اگر اشین شارژی بیش از حد کار کند، می تواند ناگهان متوقف شود؟ فیوزهای حرارتی اغلب در خودروها نصب می‌شوند و در صورت بارگیری بیش از حد یا رانندگی در شرایط شدید، می‌توانند از کار بیافتند و خودرو را خاموش کنند.

ساده ترین روش برای جلوگیری از خاموش شدن خودکار این است که مطمئن شوید فرزندتان به ظرفیت وزن توصیه شده پایبند است، به این معنی که اگر ظرفیت اجازه می دهد، اجسام بزرگ را حمل نکنید یا راننده کمکی اضافه نکنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها